İletişim

Kadınların Hoşlanma Belirtileri

Kadınların hoşlanma belirtileri erkeklere göre daha farklıdır. Burada etkili olan faktörler ise daha çekingen yapıda olmaları, yetiştirilme tarzları ve çevreden gelebilecek baskılardan çekinmeleridir. Daha önceki yazıda erkeklerin hoşlanma belirtilerini konu almıştık. Şimdi kadınların hoşlanma belirtilerini ele alalım. Kadınlar iletişim ve yapı olarak da erkeklerden farklıdır. Biraz daha karmaşık yapıdadırlar.

Öyle ki bu yapı hoşlandıkları erkekten heyecanla mesaj bekleyip mesaj gelince görüldü atma veya soğuk davranma şeklinde olabilir. Tabi bu durumlar erkeği şaşırtır. Ama bana bakışları, davranışları hoşlanıyor gibiydi diyerek kendisini sorgulamaya geçer. Fakat burada önemli olan bir iki soğuk görünce hemen yılmamak biraz daha konuşmaya devam ederek durum analizi yapmaktır. Hoşlanmanın anlaşılabilmesi için birlikte zaman geçirmek önemlidir. Zaman geçirdikçe bir süre sonra ister istemez size karşı hoşlantısı varsa fark edersiniz. Konuşma ilerlemiyorsa ve soğukluk aynı düzey devam ediyorsa da sizlere nacizane tavsiyem konuşmayı bitirmenizdir. Şimdi gelelim kadınların/kızların hoşlanma belirtilerine.

Hoşlanma
Can Dündar

Kadınların/Kızların Hoşlanma Belirtileri:

Merak ve Sohbet:

Kadınlar hoşlandıkları erkek hakkında çok meraklı davranırlar. Nasıl bir karakter olduğu, neleri yapmaktan hoşlandığı, arkadaş çevresi geçmiş ilişkileri gibi konularda özellikle meraklı davranırlar. Hoşlandıkları erkek ile daha sık şekilde sohbet ederler. Anlattığınız her söze ilgi duyar veya ilgi duyuyormuş gibi davranır. “Gerçekten mi”, “Çok İlginç!” gibi cümlelerle anlatmaya devam etmeniz için size yardımcı olur.

Gülümseme:

Kadınlar hoşlandıkları erkeğe karşı daha sık gülümser ve anlayışlı şekilde davranır. Espriniz ve sözleriniz komik olmasa dahi gülme eğilimi vardır. Vücut pozisyonları tamamen hoşlandıkları erkeğe karşı olacak şekilde sohbet ederler. Vücut pozisyonları ve beden dii hakkında daha detaylı bilgi için sitede beden dili serisine bakabilirsiniz.

Kaçamak Bakışlar:

Kadınlar hoşlandıkları erkeğe karşı bakışlarını kaçamak şekilde atarlar. Sizin bakmadığınız bir zamanda mesela veya başka bir yere bakmak için başını çevirirken ani bakışla gibi ani bakışları yakalamanız size karşı bir ilgisi olduğuna işaret olabilir. Yan yanayken de sizi inceler şekilde bakışlar atar.

Heyecan:

Sizin yanınızdayken veya göz göze geldiğiniz de tatlı bir heyecana kapılır. Yürüyüşü hızlanır, hareketleri sakarlaşır. Sizinle zaman geçirdikçe bu heyecan azalmaya ve size alışmaya başlar.

Temas:

Sizden hoşlanan bir kadın size ufak dokunuşlarla temas etmek ister. Bu yaptığınız şakalarda olabilir, dalga geçtiğiniz bir zamanda olabilir. Kolunuza veya omzunuza zararsız ufak dokunuşlar gerçekleştirir. Buradaki dokunmadaki bir amaç da sizin vücudunuza kendisini alıştırmaktır.

Güzel Görünme İsteği:

Kadınlar hoşlandıkları erkeğe daha güzel görünmek ister. Hoşlandıkları erkeğin yanına geleceği zaman özellikle bakımına, makyajına ve kıyafetine dikkat eder. Yanınızdayken de saçlarıyla oynama, kıyafetini düzeltme gibi hareketleri belirli aralıklarla yapar.

Geçmiş Konuşmalar:

Daha önce gerçekleştirdiğiniz konuşmaları unutmaz ve zamanı geldiğinde bu konuşmalardan bahseder. Bu size değer verdiğini de gösterir.

Sürekli Karşılaşmalar:

Kimi kadınlarla sürekli karşılaşırsınız yemek yemeye gittiğinizde aynı saatte aynı mekana denk gelirsiniz, kahve içmeye gittiğiniz cafe de denk gelirsiniz, kütüphanede ders çalıştıktan sonra mola verdiğiniz de sizinle aynı anda molaya çıkabilir. Sizinle sık sık aynı ortamda bulunması ve kaçamak bakışlar atması ilgiye işaret olabilir. Sizi daha fazla görmek ve yakınlaşmak istiyordur.

Not: Bu durumu dikkatli değerlendirmekte fayda var her zaman sizinle aynı mekana ve saatte denk geliyorsa kesin ilgisi var diyemeyiz. Zorunluluk da olabilir dikkatli gözlem yapmalı ve sohbet ile durumdan emin olmalısınız.

Sizinle Daha Sık Zaman Geçirmek İsterler:

Beraberken veya telefonda konuşurken sizinle daha sık konuşmak, zaman geçirmek ister. Gitme zamanı geldiğinde bahanelerle biraz daha kalmak birlikte olmak ister. Telefonda konuşuyorsanız da ufak bahanelerle arayıp sizinle konuşmak için çabalar.

Sizi Taklit Eder:

Hal hareket, konuşma, ses, jest ve mimik hareketleri, olaylar karşısında tepkiniz gibi hareketlerinizi aynalamaya(taklit etmeye) başlar.

Size Yakın Olmak İster:

Bulunduğunuz ortam kalabalıksa ve imkanı varsa size yakın oturmak ister. Baş başa bulunduğunuz zamanlarda normale göre daha utangaç, çekimser davranır.

İlk Size Bakar:

Arkadaşlarla toplu bir ortamdayken herkesin güldüğü bir zamanda. Gülerek ilk olarak size bakacaktır. Bu ilgiye işarettir.

Kıskançlık:

Sizden hoşlanan bir kişi sizi kıskanır. Diğer kızlarla olan iletişiminizi, zaman geçirmenizi, birlikteliğinizi kıskanır bu önemli bir hoşlantı belirtisidir.

Biz Kelimesini Kullanır:

Biz kelimesini normalden çok daha fazla kullanır. Birbirimize benziyoruz, şuraya birlikte gitmeliyiz, seninle çok ortak noktamız var gibi. Biz kelimesini sık kullanması seni artık yabancı biri olarak görmediğinin işaretidir.

Sizin Yanınızda yatıştırma hareketleri yapar:

Yatıştırma hareketleri korku, heyecan durumlarında kullanılır. Yanınızdayken yatıştırma hareketleri yapıyorsa size karşı hoşlantısı olduğunu düşünebilirsiniz. Yatıştırma hareketlerinden bazıları: yanaklarıyla oynayabilir, saçlarıyla uğraşabilir, boynuna dokunabilir.

Bonus Bilgi:

İlk defa karşılaştığınız birisi sizden etkilenmişse kaşları kısa bir süreliğine kalkıp inecektir. Ardından ufak gizli bir gülümse olarak devam eder bu ilgi.

Son Olarak:

Bilinen birçok hoşlanma belirtisini ele aldım bu belirtileri gösteren bir kadın/kız kesin olarak sizden hoşlanıyor diyemeyiz. Bunu zaman gösterir buradaki yazılanlar bir belirtidir. İşin püf noktası birlikte zaman geçirmektir. Birlikte zaman geçirdikçe size karşı bir hoşlantısı olup olmadığını farkedersiniz.

YORUM YAP