İletişim

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri:

Hoşlanma erkek veya kadın’ ın karşı cinse olan arkadaşlıktan çok daha fazlasını içeren ilgisidir. Birçok insan hoşlanma belirtilerini tam olarak bilmemesinden dolayı ilişkilere temkinli yaklaşır. Bazen de özgüvensizlik nedeniyle adım atmaktan korkabilir. Özgüven sorunlarınız için de özgüven kazanmanın yolları yazıma bakabilirsiniz. Hoşlanma belirtilerini bilmeniz sizlere düşündüğünüz ilişki için pozitif olarak yardımcı olur. Buradaki bilgileri siz de hoşlanıyorsanız bir ilişkiye başlamak için, karşılığı yoksa da önceden fark edip boş yere ümit beslememeniz için kullanabilirsiniz.

Burada yazmayan bazı belirtiler de var. Fakat şunu unutmayın hoşlanmada püf nokta birlikte zaman geçirmektir. Birlikte zaman geçirdikçe karşı tarafın size karşı bir ilgisi varsa er yada geç fark edersiniz.

Hoşlanma

Hoşlanma Belirtileri:

Merak:

Hayatınıza, gelecek planlarınıza, aileniz, çalışıyorsanız iş arkadaşlarınız, sevdiğiniz aktiviteler gibi sizlere ait detayları öğrenmek ister. Sizi tanımak için ekstra çaba harcar. Anlattıklarınızı aradan zaman geçmesine rağmen unutmaz. O konularda tekrar soru sorabilir.

Beklenmedik Süpriz:

Sevdiğiniz bir kolye, parfüm, oyuncak ayı, kitap vb. gibi sizin çok istediğiniz. Hoşunuza giden bir eşyayı birden fazla kere size hediye eder.

Sürekli Karşılaşmalar:

Kimi erkeklerle sürekli karşılaşırsınız yemek yemeye gittiğinizde aynı saatte aynı mekana denk gelirsiniz, kahve içmeye gittiğiniz cafe de denk gelirsiniz, kütüphanede ders çalıştıktan sonra mola verdiğiniz de sizinle aynı anda molaya çıkabilir. Sizinle sık sık aynı ortamda bulunması ve kaçamak bakışlar atması ilgiye işaret olabilir. Sizi daha fazla görmek ve yakınlaşmak istiyordur.

Not: Bu durumu dikkatli değerlendirmekte fayda var her zaman sizinle aynı mekana ve saatte denk geliyorsa kesin ilgisi var diyemeyiz. Zorunluluk da olabilir dikkatli gözlem yapmalı ve sohbet ile durumdan emin olmalısınız.

Tensel Temas:

Hoşlanan bir erkek ufak dokunuşlarla dahi olsa size temas etmek ister. Omuz ve üst kol gibi noktalara özellikle.

Plan Yaparken:

Herhangi bir plan yaparken planına sizi de dahil eder. Normalden daha sık şekilde sizinle buluşmak ve görüşmek ister. Arkadaşlarından daha çok sizinle zaman geçirmek ister.

Saçlarını Belirli Aralıklarla Düzeltir:

Hoşlandığı kişinin yanında güzel görünmek için belirli aralıklarla saçlarını kontrol eder, düzeltir.

İltifat Eder:

Belirli zamanlarda sizdeki değişikliği fark ederek iltifat eder. Saçınıza, kıyafet tarzınıza, güzelliğinize, sesinize gibi.

Kıskançlık:

Aslında içlerinde en önemli olan nokta kıskançlıktır. Hoşlanan bir erkek sizleri başka erkeklerden kıskanır. Kıskançlık yoksa biraz temkinli olmanızda fayda var.

Sakarlık:

Birlikteyken fazla heyecan yaparsa ufak tefek sakarlıklar yapabilir. Bu heyecan yoğunluğu fazla olursa ses tonunda incelmeler olur. Sesin de tizlikler olabilir.

Ayrıldıktan Sonra Sık Mesaj Atarlar:

Birlikte zaman geçirirken fazla telefonla ilgilenmiyorken ayrıldıktan sonra. Gideceğiniz yere ulaşıp ulaşmadığınız ve ne durumda olduğunuz gibi mesajlar atar. Durumunuzu merak eder.

Gülümseme:

Sizinle konuşurken, sizin yanınızdayken normalden daha sık gülümser.

Seni Kopyalar:

Yaptığın hareketleri kopyalar, sıkça kullandığın bir kelimeyi, sana özel bir davranışı, konuşma hızını kopyalar. Aynalama, hoşlantının önemli bir göstergesidir. Sesini alçaltırsan, oda alçaltır.

Biz Kelimesini Sık Kullanır:

Bizim birçok ortak noktamız var, birbirimize benziyoruz, şuraya beraber gitmeliyiz gibi cümlelerle sık sık biz kelimesini vurgular. Sık sık biz kelimesini kullanması artık seni bir yabancı olarak görmediğinin bir işaretidir aslında.

Hatırlama:

Günler öncesinde ne konuştuğunuzu, küçük ayrıntıları, yaptığın konuşmaları, giydiğin kıyafetleri unutmaz. Seninle ilgili birçok şeyi çekici bulduğu için akılda kalıcılığın fazladır.

Gözleri Sizin Üzerinizdedir:

Sürekli olarak sizinle göz göze gelmeye çalışır. Bulunduğunuz ortamda farklı zamanlarda size bakarken yakalarsınız.

YORUM YAP